Liczydło

12 grudnia 2012

Książki - Kosmetyka

Hej
Już dawno miałam zrobić tego posta ale zawsze coś stawało na drodze. Ale w końcu się zebrałam i usiadłam i piszę.
Chciałabym opisać książki z tematyki Kosmetyki które posiadam i które uważam za najlepsze. Wszystkie je używałam podczas nauki na Studium kosmetycznym ( polecam Akademia Zdrowia w Warszawie ) oraz obecnie studiując Kosmetologie. Książki te kupowałam głównie z polecenia mojej ówczesnej nauczycielki i jestem za to bardzo wdzięczna.

Oto moja małą kolekcja :
 Kosmetyka stosowana
Joanna Dylewska - Grzelakowska
z tego co wiem to co dwa lata jest nowe wydanie,

Moim zdaniem najprostsza i najlepsza książka do nauki zawodu, wszystko opisane w bardzo łatwy sposób, opisany każdy dział kosmetyki, zdjęcia przedstawiające etapy zabiegów kosmetycznych, książka obowiązkowa na naukę podstaw, przydatna do nauki do egzaminu po skończeniu studium Kosmetyka - Barbara Peters, i inni

To już bardziej rozbudowana książka, zawiera więcej teorii i więcej opisów między innymi zabiegów wraz z dokładnymi zdjęciami, jak poniżej ilustracje podstawowego masażu twarzy,
rozbudowany dział przedsiębiorczości i kwestii prowadzenia salonu.
Napisana prostym językiem, wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.
 Dermatologia dla Kosmetologów - Z. Adamski i A. Kaszuba

To już książka typowo medyczna, można powiedzieć taki atlas, dokładny opis chorób skórnych wraz ze zdjęciami ( które moja siostra nazwała paskudnymi ) ale niestety choroby nie są ładne, opisane leczenie tych chorób, ułatwia to w naszej diagnozie w gabinecie aby wiedzieć czy daną klientkę możemy przyjąć czy odesłać do lekarza, kilka razy zdarzyło mi się że przy klientce otwierałam tą książkę i razem omawiałyśmy dany problem skórny, w książce są też podstawy medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.
Książka warta swojej ceny.


Jak widzicie książki mam tylko trzy jednak myślę że jest to podstawa i resztę informacji zawsze można poszukać np. w internecie. Przymierzałam się do zakupu innych książek jednak miałam wrażenie to tematyka i nawet zdjęcia się powtarzają wiec wolałam nie wydawać pieniędzy.


A czy Wy macie jakieś książki z tej tematyki ? Możecie coś polecić?


Karolina

2 komentarze:

  1. Mam Kosmetykę Stosowaną, choć inne wydanie. Niedawno ten sam wydawca wydał Kosmetologia - podstawy, też jest świetna i doskonale uzupełnia Kosmetykę Stosowaną, moim skromnym zdaniem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O dziękuję za informację :) poszukam tego wydania :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :) Są one pomocne dla nas przy prowadzeniu bloga, na pytania zadane odpowiadamy pod komentarzem :)